časté otázky - Isty Nájom

Sme dokonalý nájomník

ISTÝ NÁJOM
Nájdeme a preveríme nájomcu, zaistíme administratívu a vy každý mesiac dostanete nájom, či už nájomca je alebo nie je.
Prejsť na obsah
časté otázky
Od klientov sme zaznamenávali veľké množstvo otázok, ktoré sa spravidla opakovali. Vybrali sme z nich tie najčastejšie, na ktoré nájdete nižšie odpovede. Ak sa ale radšej rozprávate, ako čítate, určite zavolajte - tešíme sa na Vás!


ako to funguje
Pre Vás je to veľmi jednoduché. Byt si od Vás prenajmeme priamo my a obsadzujeme ho spoľahlivými nájomníkmi, ktorých si navyše poistíme. Vy sa tak nemusíte o nič starať. Byt zveríme len tým najlepším, pravidelne ho kontrolujeme a staráme sa o neho, ako by bol náš vlastný. Od nás máte garantovaný nájom každý mesiac v rovnaký deň a v plnej výške a to aj v prípade, keď je byt prázdny, alebo podnájomník neplatí. Sme skrátka Dokonalý nájomník :). Vďaka tomu, že sa staráme o mnoho bytov, sme schopní pracovať s nákladmi veľmi efektívne. O byty sa starajú priamo naši pracovníci a s partnermi máme dohodnuté nadštandardné podmienky. Preto je naša služba pre majiteľov bytov tak finančne výhodná a navyše vďaka nám nemajú s prenajímaním už žiadne starosti.
Zagarantujete mi nájom, aj keď mám byt už obsadený nájomníkmi, s ktorými som zatiaľ spokojný?
Jednoznačne áno a je to bežná prax. Vo väčšine prípadov sme schopní zasielať Vám naďalej rovnakú výšku nájomného, ​​na ktorú ste boli zvyknutí. Stačí sa dohodnúť na detailoch a o všetko sa postaráme.

Koľko budem za službu platiť?
Za službu nič neplatíte. Dohodneme sa na výške garantovaného nájmu, ako potrebujete. My sumu mierne navýšime a je na nás, aby sme zohnali podnájomníka, ktorý bude plniť naše vysoké nároky a súčasne platiť navýšene nájomné. Niekedy ho nájdeme hneď, niekedy na neho chvíľu čakáme, ale to už je naše riziko.
Za ako dlho môžeme začať?
Prakticky ihneď. Štandardne je postup rozložený do dvoch stretnutí, ale všetko sa dá vyriešiť aj počas jedného stretnutia, ktoré v takomto prípade trvá cca 1,5 až 2 hodiny. Viac to uponáhľať nemôžeme. Je pre nás veľmi dôležité Vám celú službu do detailu vysvetliť, aby bolo vo všetkom jasno a riadne odovzdať a zdokumentovať byt, aby sme Vám mohli ručiť za jeho stav. Potom môže začať Váš garantovaný nájom bez starostí so službou Dokonalý nájomník :). Prvé nájomné dostanete do 30 dní po podpise zmluvy.
Kedy byt prenajmete?
Veríme, že veľmi rýchlo. Všetko je ale individuálne a záleží od mnohých faktorov, napríklad na lokalite. Pre nás je kľúčové, aby sme do bytu obsadili tie najlepšie nájomníkmi. Môže to teda aj nejakú dobu trvať. Vy ale môžete byť úplne v pokoji :). Garantovaný nájom máte už od podpisu zmluvy a platby Vám chodia každý mesiac na účet so železnou pravidelnosťou a to aj za obdobie, kedy je byt neobsadený.
Ako prebieha výber nájomníka? Kto bude v byte bývať?
Náš systém výberu nájomníkov je skutočne dôsledný a nekompromisný. Je to jeden z hlavných pilierov našej služby. Práve vďaka skúsenostiam a sofistikovanému systému obsadzovanie bytu Vám môžeme ručiť za stav a garantovať nájomné každý mesiac. V stručnosti - začíname u toho, že si so záujemcom porozprávame po telefóne. Keď prejde našim jemným telefónnym sitom, stretneme sa s ním. Zaujíma nás nielen aké má zamestnanie, prečo a na ako dlho hľadá bývanie, ale aj veľa ďalších otázok, ktoré na prvý pohľad s bývaním ani nesúvisí a prezradí nám aký je.
Skrátka chceme ho spoznať :). Ak sa nám záujemca javí dobre, preveríme ho aj napriek tomu v registroch, aby sme sa uistili, že nemá na seba viazané dlhy, alebo v horšom prípade exekúcie či dokonca trestné stíhanie.
Čo ak je nájomník inak problémový? Napríklad keby rušil susedov.
Vďaka precíznemu výberu sa nám toto príliš nestáva. Do bytu sa dostanú len tí najlepší. Avšak, ak by snáď nájomník porušoval dohodnuté pravidlá, alebo domový poriadok, snažíme sa s ním dohodnúť nápravu. Ak je to ale aj napriek všetkej snahe nutné, ukončujeme s ním podnájomné vzťah, z bytu mu prípadne pomôžeme vysťahovať a hľadáme za neho náhradníka. Stav bytu, spokojnosť majiteľa a susedov sú naše priority.
Čo keď nájomník neplatí?
Vy od nás máte garantovaný nájom v plnej výške každý mesiac bez ohľadu na obsadenosť bytu alebo platby od nájomníka. Keď teda nezaplatí, je to naša starosť. Preto napokon vyberáme nájomníkmi tak starostlivo. Keď už ale na nezaplatenie predsa len dôjde, primárne sa ho snažíme vypočuť a ​​dohodnúť sa. Väčšinou sa nám to podarí a prvom kontakte je dlh uhradený. Keď je to ale naozaj nevyhnutné, ukončujeme zmluvu, pomôžeme mu s vysťahovaním a dlžnej nájomné si po ňom vymáhame súdnou cestou.
Kto byt kontroluje a ako sa dozviem, či je všetko v poriadku?
Garantovaný je od nás nielen nájom, ale aj stav Vášho bytu. Naši pracovníci byt pravidelne každý pol rok navštevujú. Kontrolujú, či je všetko v poriadku aj či sa podnájomníkovi dobre býva. Ak je potrebné čokoľvek riešiť, pustíme sa do práce. Vy nemusíte nič riešiť nieto platiť. Všetko predsa rieši Váš Dokonalý nájomník :). Každých 6 mesiacov Vám zasielame detailný report s fotografiami emailom, aby sme Vás uistili, že byt je v tých najlepších rukách.
Ako dlho sa mi budete o byt starať?
Zmluvu zvyčajne uzatvárame na dobu od 2 do 5 rokov a následne ju predlžujeme, ale je to opäť na dohode. Vieme ponúknuť aj špeciálne dohodu s garantovaným nájmom až na 15 rokov.


Čo keď budem byt potrebovať pred koncom zmluvy?
Život je niekedy nepredvídateľný a ak by nastala situácia, kedy byt budete potrebovať späť, máte istotu výpovednej lehoty niekoľkých mesiacov. Ak sa budete ponáhľať, na všetkom sa dá dohodnúť. S bežným nájomníkom by to bola nepríjemná situácia, ale my sme predsa Dokonalý nájomník a chápeme, že plány sa menia :).
V akom stave dostanem svoj byt späť?
Byt od nás dostanete v rovnakom stave, ako ste nám ho odovzdali. V byte priebežne prebieha údržba, nutné opravy aj výmaľovanie. Staráme sa o neho, ako o vlastný po celú dobu, nielen pred odovzdaním Vám a pravidelne Vám zasielame reporty s fotografiami. Občas sa nám stáva, že byt vraciame dokonca v lepšom stave. Skrátka veríme, že aj v tomto smere budete spokojní :).
Garantujete nájom aj pre celé bytové domy?
Áno, ponúkame aj kompletnú správu a garantovaný nájom celých bytových domov. Podmienky sa v týchto prípadoch nastavujú individuálne.

+421 905 474 111
+421 905 763 855

info@istynajom.sk

Istý nájom
Kollárova 79/5605
036 01 Martin
Slovakia
Z unavených prenájimateľov robíme vysmiateych. Zn. Na počkanie...

Návrat na obsah